Navigace

Češi chtějí žít v Chorvatsku i trvale

Češi jsou národ chatařů a chalupářů, ale díky současné energetické krizi a stále vzrůstající inflaci tento trend začíná pozvolna ustupovat. Ovlivňují nás nejen vysoké ceny za provoz, ale také ceny za samotné rekonstrukce objektů. Starat se o více nemovitostí najednou začíná být, hlavně z finančního hlediska, velký problém. Nastane doba, kdy se budeme rozhodovat, zda si ponecháme byt a chalupu nebo chatu prodáme. Nebo naopak prodáme městský byt a budeme bydlet na venkově a tím pádem chalupařit zároveň.

Na základě poptávky klientů nabízíme nemovitosti také vzdálenější od moře. Důvodem je vyhnout se hlavním turistickým zónám, užívat si klid v soukromí a bezpečí. Tyto nemovitosti jsou za zajímavější ceny, přesto nedaleko od moře.

Nabízí se však ještě další možnost, a to, že si Češi kupují apartmány či domy v Chorvatsku k trvalému bydlení. Jejich pořízení je díky příznivým cenám stále dostupné. Do Chorvatska se lze dostat pohodlně autem, ceny v místě se příliš neliší od našich a domluvíme se česky. Chorvaté jsou velmi milí, laskaví a přátelští, budete se tady brzy cítit jako doma. Vzhledem k teplejšímu podnebí jsou levnější celkové náklady na energie, zima je mírná. Pokud chcete poznat Chorvatsko bez davů turistů, kteří sem míří hlavně v období letních prázdnin, tak ostatní měsíce jsou nejlepším časem na cestování a poznávání. Moře si můžete dosyta užívat od května do října.

Pokud i Vás zaujala možnost bydlení v Chorvatsku, naše společnost RAK CZ a.s. se zaměřila především na nabídku nemovitostí na poloostrově Istrie. Výběr z nemovitostí naleznete na našich webových stránkách.

Prostřednictvím rodilého mluvčího v místě Vám zajistíme prohlídky nabízených nemovitostí, smlouvy a veškeré formality při registraci nového majitele.

Nyní doporučujeme nově vystavěné domy v UMAGU

https://www.rak.cz/umag/